Wykłady i spotkania psychologiczne w Polsce: Edna O’Shaughnessy – „Psychiczna potrzeba ‚gotowego’.”

W sobotę, 3 października 2015 roku odbędzie się wykład pod tytułem: „Psychiczna potrzeba ‚gotowego’.” („The psychic need for ‚ready – mades’.”). Wykład poprowadzi Edna O’Shaughnessy, organizatorem jest Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne. Wydarzenie odbędzie się w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, ul. Nowy Świat 72, godz. 16:00.

Gabinet Psychoterapii GdańskPolskie Towarzystwo Psychoanalityczne (PTPa) zostało utworzone w 1997 roku. Jego powstanie było uwieńczeniem wieloletniej pracy grupy kilkunastu osób, które dążyły do rozwoju psychoanalizy w naszym kraju. Potwierdzeniem wysokich standardów jest przynależność PTPa do Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychoanalitycznego (IPA), założonego w 1910 r. przez twórcę psychoanalizy Zygmunta Freuda. Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne posiada statut, kodeks etyczny oraz regulamin szkolenia i weryfikacji kandydatów.


Gabinet Psychoterapii GdańskEdna O’Shaughnessy jest analitykiem szkoleniowym i superwizorem Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Swoją drogę psychoterapeutyczną zaczynała kończąc studia filozoficzne, w latach 50-tych XX wieku przeprowadziła się na stałe z Południowej Afryki do Wielkiej Brytanii, gdzie zaczęła pobierać nauki dotyczące dziecięcej psychoanalizy w Klinice w Travistock. Uczyła się między innymi od Esther Bick, Betty Joseph i Hanny Segal.Swoją pracę naukową poświęciła przede wszystkim tematyce mechanizmów obronnych osobowości oraz nieprawidłowości obszaru superego.


więcej na temat wydarzenia i autorki wykładu można przeczytać na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego:

www.psychoanaliza.org.pl


GABINET PSYCHOTERAPII GDAŃSKTERAPIA W GDAŃSKU