17 października 2015 roku, w godz. 10.00-18.00 (rejestracja 9.00-10.00) odbędzie się XIII Konferencja Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej pt.: „Narracja i przestrzeń psychiczna.” Wydarzenie będzie miało miejsce w Sopocie (Hotel Haffner, ul. J. J. Haffnera 59). Opłata konferencyjna wynosi 300zł. Dla chętnych jest możliwość rezerwacji noclegu w Hotelu Haffner w Sopocie w promocyjnej cenie. Przy rezerwacji należy podać hasło: „XIII Konferencja PTPP”.
Referaty wygłoszą:
Caroline Garland (Wielka Brytania), psycholog kliniczny i psychoanalityk. Założycielka Oddziału Terapii Traumy w Klinice Tavistock w Londynie, którym kieruje od ponad dwudziestu lat. Od 25 lat prowadzi szkolenia z zakresu psychoanalitycznej terapii grupowej w Oddziale Psychoterapii Dorosłych Kliniki Tavistock, a w latach 1983–1997 także w szpitalu Maudsley. Jest autorką wielu publikacji, w Polsce pod jej redakcją ukazały się książki Czym jest trauma, oraz O grupach (I i II tom). Obecnie Caroline Garland pracuje nad długoterminowymi badaniami skuteczności terapii depresji opornych na leczenie.
Dr Brian Martindale (Wielka Brytania), psychoanalityk i psychiatra. Współzałożyciel i pierwszy przewodniczący EFPP. Honorowy prezes EFPP. Przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Leczenia Schizofrenii i Psychoz (ISPS). Reprezentuje Stowarzyszenie Psychiatrów Zachodniej Europy Dla Świata (WPA). Autor i redaktor licznych publikacji. Obecnie prowadzi prywatną praktykę jako psychiatra, psychoterapeuta i psychoanalityk, uczy i prowadzi wykłady.
Bartosz M. Puk (Polska), psychoanalityk i terapeuta psychoanalityczny. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Superwizor i terapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Członek zespołu OLZOiN Szpitala J. Babińskiego w Krakowie.
„Psychoterapia psychoanalityczna jest metodą pomocy psychologicznej opartą na założeniach psychoanalizy i jest systematycznie rozwijana od czasów fundamentalnych odkryć Zygmunta Freuda. Jej podstawową ideą jest pomoc w odkrywaniu i rozumieniu nieświadomych myśli i uczuć (stanów umysłu). Zwiększenie świadomości własnych przeżyć w kontakcie z sobą samym i w związkach z innymi sprzyja lepszej adaptacji do wymogów życia; zwiększa zdolność korzystania z własnych możliwości i pomaga akceptować ograniczenia.”
[fragment ze strony internetowej: www.ptpp.pl]
Informacje dotyczące prelegentów zostały zaczerpnięte ze strony internetowej Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej (www.ptpp.pl), więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać również na stronie internetowej Towarzystwa.