Kampanie społeczne: „Depresja to nie kwestia nastroju.” Katarzyna Babis.

Gabinet Psychoterapii w GdańskuOstatnio w Gazecie Wyborczej (dodatek „Wysokie Obcasy”) ukazał się artykuł przedstawiający rysunki artystki Katarzyny Babis. W ciekawy sposób poruszają problematykę krzywdzących stereotypów funkcjonujących w naszej kulturze, pouczają, posiadają nośne przesłanie. Więcej można zobaczyć na jej blogu.


Depresja to nie kwestia nastroju. Depresja nie powstaje z nudy, zblazowania ani braku motywacji. Depresja to choroba, która zaburza funkcjonowanie mózgu. Może dotknąć każdego i wymaga leczenia przez specjalistów, często także farmakologicznego.”

Ofiara to nie obelga. Mężczyzna też może zostać ofiarą przemocy, choroby lub gwałtu. Przyznanie się do potrzeby pomocy to akt odwagi a nie słabości.”

Gwałt to nie komplement. Żartując z gwałtu ułatwiasz sprawcom rozmywanie swojej winy i przerzucanie jej na ofiary. Nie pomagaj gwałcicielom powielając szkodliwe dla ofiar stereotypy.”

Anoreksja to nie typ figury. Nigdy nie lekceważ zaburzeń odżywiania z powodu nadwagi. Anoreksja to choroba psychiczna a zagłodzenie jest jej skutkiem, nie chorobą samą w sobie. Kiedy anoreksja objawia się w postaci niedowagi, często jest już za późno na leczenie. Pamiętaj, że są też inne objawy, zauważone odpowiednio wcześnie mogą uratować życie.”

Kobieta to nie obelga. A rodzic to nie tylko matka. Mężczyzna to pełnowartościowy człowiek a nie pozbawiona empatii i odpowiedzialności narośl wokół penisa.”

Gej to nie obelga. A strój to kwestia gustu a nie orientacji seksualnej.”

cytaty zaczerpnięte ze strony internetowej: www.wysokieobcasy.pl


TERAPIA GDAŃSK  – GABINET PSYCHOTERAPII W GDAŃSKU