Wykłady i spotkania psychologiczne w Trójmieście: Projekcje filmowe SWPS.

Gabinet Psychoterapii w Gdańsku„Z pokolenia na pokolenie – o traumie.” 12 czerwca 2014r. (w godzinach 18.00 – 21.00) odbędzie się kolejne spotkanie Rodzicielskiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Tym razem rozmowa będzie dotyczyła traumy a w trakcie spotkania odbędzie się projekcja filmu „Kret” w reżyserii Rafaela Lewandowskiego. Dyskusję poprowadzi Dorota Modrzyńska.


Dorota Modrzyńska – magister psychologii, specjalista terapii uzależnienia i współuzależnienia, certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny, członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, certyfikowany psychotraumatolog w zakresie prowadzenia terapii i szkoleń. Pomoc psychoterapeutyczna w Gdańsku w ramach gabinetu prywatnego dla dorosłych, młodzieży i dzieci.


„Każde rodzicielstwo jest wyzwaniem, pracą niewidoczną i docenioną po latach. Wiele z tego mamy, bo możemy towarzyszyć naszym dzieciom w ciągłym procesie stawania się człowiekiem, korzystając z naszych przeżyć, przemyśleń i inspiracji. Przeglądamy się w dziecku jak w lustrze będącym mieszanką naszego własnego odbicia i jego indywidualności, osobistych wyborów. To trud ciągłego wewnętrznego dialogu pozwala na wypracowanie własnego stylu rodzicielskiego i osobisty rozwój.”

cytat zaczerpnięty ze strony internetowej: www.swps.pl


O filmie „Kret”: „Paweł rozkręca wraz z ojcem wspólny interes. Wszystko układa się pomyślnie do momentu, kiedy powstaje artykuł godzący w dobre imię rodziny. (…) Reżyser przykłada ogromną wagę do dialogów. Już dawno w polskim kinie nie słyszałem, by brzmiały one tak naturalnie, melodyjnie. Gdy obiektyw kamery wślizguje się do kuchni, by zarejestrować wspólny posiłek, odnosi się wrażenie, jakby właśnie weszło się w czyjś mikroświat, utkany z serii drobniutkich gestów i spojrzeń. Tutaj rodzina jest rodziną, a nie zbiórką aktorów klepiących tekst ze scenariusza.”

fragment opisu filmu z portalu internetowego Filmweb.pl


GABINET PSYCHOTERAPII W GDAŃSKU TERAPEUTA GDAŃSK