Konferencje, sympozja psychologiczne w Trójmieście: Konferencja Pro Mama: „Dziecko i jego środowisko – oswajanie seksualności dziecięcej.”

Gabinet Psychoterapii w GdańskuKonferencja Pro Mama „Dziecko i jego środowisko – oswajanie seksualności dziecięcej”.

PRO-MAMA (Badawczo-Kliniczne Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Wczesnej Relacji z Dzieckiem) oraz Uniwersytet Gdański zapraszają na V Ogólnopolską Konferencję pod tytułem: „Dziecko i jego środowisko – oswajanie seksualności dziecięcej”. Konferencja odbędzie się 23.05.2014r. w godzinach 10.00 – 16.00 w Auli Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, jej koszt to 90zł. Studenci Uniwersytetu Gdańskiego bezpłatnie. Konferencja odbędzie się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.


szczegóły na stronie internetowej:

www.konferencja.pro-mama.pl


Program konferencji:

• Zofia Czepulonis Panasiuk (psychoanalityk) – „Rozwój seksualny dzieci, jego zakłócenia i ich wpływ na pojawienie się zaburzeń seksualnych”.

• Edyta Kołodziej Szmid (psycholog, terapeuta) –  „Teoria rozwoju psychoseksualnego”.

• Anna Dziemian,  Anna Jurys – „Randka z tatą, ślub z mamą czyli Edyp wkracza do rodziny”.

• dr Natasza Kosakowska-Berezecka (Instytut Psychologii UG), dr Paulina Pawlicka (Instytut Psychologii UG) – „Gender dla początkujących i zaawansowanych, czyli w jaki sposób płeć wpływa na jakość życia kobiet i mężczyzn”.

• Anna Wyszkowska (psychoterapeuta), Anna Dyduch Maroszek (psychoterapeuta) – „Życie z Edypem – jak kompleks Edypa organizuje nasze życie społeczne” – teoria ilustrowana scenami filmowymi.

• Seksualność dziecięca  w mediach i świadomości społecznej – nagrania reporterskie

• Dyskusja – Agnieszka Humięcka (psychoterapeuta), Oskar Zięba (psychoterapeuta)


ProMama jest stowarzyszeniem wspierającym wczesną relację z dzieckiem, oferowana pomoc jest nieodpłatna, jest kierowana przede wszystkim do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci. W zakresie proponowanych działań jest pomoc psychoterapeutyczna dla rodziców i małych dzieci, rozwój wiedzy empirycznej i teoretycznej z zakresu psychologii, socjologii i medycyny, podnoszenie poziomu posiadanej wiedzy i umiejętności rodziców i osób zajmujących się pomaganiem rodzinom, dbałość o przestrzeganie standardów dobrej opieki nad rodziną i dzieckiem, zgodnych ze standardami WHO (World Health Organization – Światowa Organizacja Zdrowia), PTPP i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, profilaktyka zdrowia psychicznego rodziców i małych dzieci, propagowanie wiedzy na temat zjawisk i trudności okresu okołoporodowego, organizowanie i realizacja kompleksowej opieki dla matek małych dzieci do 4 roku życia. Stowarzyszenie działa od 2010 roku.


PSYCHOLOG GDAŃSK GABINET PSYCHOTERAPII W GDAŃSKU