Wykłady i spotkania psychologiczne w Trójmieście: Wykład UG: „Wzajemna regresja jako element relacji psychoterapeutycznej.”

Gabinet Psychoterapii w GdańskuW dniu 27 września 2014 roku o godzinie 11.00 odbędzie się wykład Ewy Drążkowskiej- Zielińskiej i Jarosława Zielińskiego pod tytułem: „Wzajemna regresja jako element relacji psychoterapeutycznej„. Autorzy w swoim wystąpieniu przybliżają teoretyczną koncepcję „wzajemnej regresji” Lewisa Arona i Annabella Bushra. Wzajemna regresja jest szczególnym zakłóceniem mentalnym dzielonym przez pacjenta i terapeutę, mogącym przyczynić się do rozumienia i wyjścia z impasu. Teorię uzupełniają dwiema winietami klinicznymi i dyskusją z poglądami Arona i Bushra.


Ewa Drążkowska- Zielińska jest psychoterapeutką szkoleniową i superwizorką Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Jarosław Zieliński jest psychoterapeutą szkoleniowym i superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.


Organizatorami są Polskie Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Koło Nauk Psychologicznych Uniwersytetu Gdańskiego „Anima”.

Wykład odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego przy ulicy Bażyńskiego 4, sala nr 204.

Wstęp bezpłatny.


„Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej (PTPP) zostało powołane na zebraniu założycielskim w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie 16.02.2003, a zarejestrowane oficjalnie 29.08.2003. W Radzie i Zarządzie były osoby reprezentujące różne środowiska, by także w ten sposób towarzystwo mogło być wspólne. PTPP integruje środowisko analityczne. Jest otwarte na różnorodność myślenia analitycznego. Poszukuje własnej formuły, wypracowuje swoją tożsamość. Zapewnia dostępność i dobrą jakość szkolenia, w tym szkolenia podyplomowego. Pomaga budować i zachowywać poczucie tożsamości zawodowej.  Daje poczucie przynależności i wspólnoty, dba o interesy terapeutów i o etyczną postawę wobec siebie nawzajem i wobec pacjentów. Promuje podejście psychoanalityczne. Towarzystwo stało się ważnym partnerem dla innych organizacji terapeutycznych, również analitycznych, służby zdrowia i różnych instytucji państwowych. PTPP z powodzeniem interweniowało w sprawie podatku VAT i refundacji usług terapeutycznych przez NFZ oraz przepisów regulujących zatrudnienie terapeutów w służbie zdrowia. Było zapraszane do konsultacji w sprawie ustawy o zawodzie psychologa i projektu ustawy która miała regulować zawód terapeuty. Jest jednym z inicjatorów i członkiem grupy roboczej pracującej od nad ustawą o zawodzie psychoterapeuty. (…)”

cytat ze strony internetowej organizatora


więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej:

www.ptpp.pl


TERAPEUTA W GDAŃSKUGABINET PSYCHOTERAPII W GDAŃSKU