Animacje: „Psychoterapia działa!”

Psychoterapia GdańskAmerykańskie Towarzystwo Psychologiczne stworzyło program o nazwie „Psychoterapia działa!” Jest to akcja mająca na celu propagowanie pomocy psychologicznej w formie psychoterapii, zachęca do pytania swoich lekarzy o taką formę wsparcia w kryzysowych momentach w życiu. Stworzone animacje są odpowiedzią na coraz powszechniejsze korzystanie z farmakoterapii w Stanach Zjednoczonych. Badania pokazują, że psychoterapia jest równie skuteczna, jak nie skuteczniejsza w niektórych przypadkach, czy przy niektórych zaburzeniach. Kampania proponuje dostęp do różnych materiałów multimedialnych, mających przybliżyć podstawową wiedzę na temat psychoterapii oraz zasad jej działania.

Psychoterapia GdańskPsychoterapia jest formą pomocy psychologicznej polegająca na rozmowie i służącej lepszemu zrozumieniu siebie, swoich przeżyć, potrzeb i obaw. Dzięki temu można w nowy sposób zobaczyć to, co stanowi trudność, i w związku z tym znaleźć dotąd niedostrzeganą drogę poradzenia sobie.

Psychoterapia pozwala zbadać i rozpoznać własny wpływ na pojawiające się w życiu przeciwności. Takie dostrzeganie swojej odpowiedzialności bywa bolesne. Na dłuższą metę daje jednak możliwość większego decydowania o sobie i oddziaływania na rzeczywistość, a więc ma szansę przyczynić się do wzrostu zadowolenia z życia, usunięcia objawów i poczucia spokoju.


więcej informacji o kampanii można uzyskać na stronie internetowej Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego

www.apa.org


PSYCHOTERAPIA GDAŃSKPSYCHOLOG GDAŃSK